KRONIKA

Wydarzenia

Rok 2017

 • 21-22 października wspaniały sukces  GIC WERONA Nowa Era*PL, DVM:  EX1, CACS i NOM BIS ! Tym samy zdobywa najwyższy z możliwych tytułów SUPREME CHAMPION !!! Następnego dnia SC WERONA Nowa Era*PL, DVM na zakończenie (?) kariery wystawowej otrzymuje pierwszy raz zarezerwowaną tylko dla Supreme Championów ocenę PH ( Prize of Honour / Prix D’Honeur )
 • 17-18 czerwca na wystawie w Gliwicach GIC WERONA Nowa Era*PL zdobywa dwa certyfikaty CACS (9 i 10 ), do najwyższego tytułu został już tylko jeden certyfikat ! Drugi dzień wystawy to dla nas wielkie wydarzenie i ogromna radość – WERONA otrzymuje swój 10 w karierze BIV uzyskując tym samym niezwykle cenny i bardzo trudny do zdobycia tytuł Distinguished Variety Merit !!!
  Odtąd po imieniu przysługuje jej oznaczenie DVM tym samym teraz to GIC WERONA Nowa Era*PL, DVM :)
 • 3-4 czerwca na wystawie w Krakowie GIC WERONA Nowa Era*PL zdobywa dwa następne certyfikaty na CACS ( 7 i 8 ), PR ARAGORN Mrula*PL zdobywa wraz z ostatnim potrzebnym certyfikatem tytuł Premiora, swój pierwszy certyfikat do tytułu International Premior i dodatkowo NOM BIS ! Jesteśmy z niego dumni !

Rok 2016

Rok 2016 to rok praktycznie odpoczynku od wystaw. Jest to też rok pierwszego sukcesu i debiutu naszego kocurka Aragorna :)

 • 4-5 czerwca na wystawie w Krakowie naszą hodowlę reprezentują trzy koty. Bella Mrula*PL, debiutuje w klasie otwartej (9) i otrzymuje EX1 i CAC, swój pierwszy certyfikat na Championa. Synek Weronki ARAGORN Mrula*PL otrzymuje swoje dwa pierwsze certyfikaty na tytuł Premiora i pierwszy NOM BIS, wspaniały debiut wystawowy tego przepięknego kocura ! GIC WERONA Nowa Era*PL zdobywa dwa kolejne certyfikaty na najwyższy tytuł Supreme Champion CACS (to już 5 i 6) oraz 9 BIV ( do DVM już bardzo blisko) !!!

Rok 2015

Rok 2015 to dalszy rok sukcesów wystawowych ale jednocześnie najważniejszy rok w naszej przygodzie z hodowlą. Na świat przyszedł pierwszy miot w Mrula*PL ( i również drugi 😉 ) !

 • 22 listopada – córeczka Rodusi Bella Mrula*PL debiutuje w klasie kociąt na wystawie w Łodzi. Bardzo podoba się sędziemy i otrzymuje ocenę EX 1 !
 • 7 lipca – mamą naszego kolejnego miotu, miotu A została wspaniała GIC WERONA Nowa Era*PL. Weronka została mamą kocurka i trzech koteczek ARAGORNA, ARWENY, AMARIE i AERINY Mrula*PL
 • 3 lipca – wielki dzień w historii naszej hodowli. Przepiękna IC RODEZJA Nowa Era*PL została mamą naszego pierwszego miotu! Rodusia została mama miotu B i urodziła cudowną koteczkę BELLA Mrula*PL
 • 11 czerwca – ogłoszono wyniki konkursu TOP CAT 2014 -organizowanego przez działający przy FPL (FIFe ) Sib Cat Club. Nasza przepiękna Werona pokonała konkurencję i została zwycięzcą – najlepszym kotem syberyjskim Sib Cat Clubu 2014, dodatkowo zajęła pierwsze miejsce w kategorii kotek dorosłych i drugie miejsce w kategorii młodzieży.
 • 22 lutego – na wystawie w Warszawie GIC WERONA Nowa Era*PL zdobyła kolejny certyfikat na najwyższy tytuł Supreme Championa, do tytułu coraz bliżej!
 • 18 stycznia – ogłoszono wyniki rankingu Super Kot 2014 FPL (FIFe). Pierwsze miejsce w kotkach syberyjskich w Polsce zobyła GIC WERONA Nowa Era*PL , uzyskując zarazem szóste miejsce we wszystkich rasach kategorii II !!!!! Jesteśmy bardzo dumni  naszej ślicznej koteczki.
 • 10-11 stycznia – GIC WERONA Nowa Era*PL uczestniczy w wystawie w Ostravie ( Czechy) zdobywając w oba dni certyfikaty CACS. Mamy kolejne dwa tym razem zagraniczne certyfikaty do tytułu Supreme Championa (SC)!

Rok 2014

Rok 2014 przyniósł nam wiele radości i sukcesów hodowlanych. Wspaniała GIC Werona Nowa Era*PL ukończyła tytuły Champion i International Champion oraz Grand International Champion. Pięć razy zdobyła BIV jako najpiękniejsza kotka w swojej grupie kolorystycznej, pokonując inne kotki i kocury syberyjskie. Pięć razy była również nominowana do Best In Show ( NOM BIS ). Cudowna i niezwkle przyjacielska IC Rodezja Nowa Era*PL zajęła drugie miejsce w konursie na najładniejszego kota pokazu w Krakowie.

 • 6-7 grudnia – na wystawie w Warszawie IC Werona Nowa Era*PL zdobyła ostatni wymagany certyfikat CAGCIB i tym samym otrzymuje tytuł Grand International Champion. Drugiego dnia wystawy GIC WERONA Nowa Era*PL zdobyła swój pierwszy certyfikat CACS rozpoczynając tym samym drogę do najwyższego w kocim świecie tytułu Supreme Champion.
 • 30 sierpnia jesteśmy z Weronką na wystawie w Słowackiej Żylinie, kolejny duże sukces naszej pięknej koteczki IC WERONA Nowa Era*PL otrzymuje CAGCIB i NOM BIS !
 • 7-8 czerwca – na wystawie w Krakowie IC WERONA Nowa Era*PL zdobywa kolejne dwa certyfikaty CAGCIB na Grand International Championa.
 • 12 i 13 kwietnia – kolejna nasza wystawa tym razem w dalekim Goleniowie (Szczecin). IC WERONA Nowa Era*PL zdobywa pierwsze dwa certyfikaty na Grand Inter Championa – GAGCIB oraz kolejny – już ósmy BIV !!!
 • 22 i 23 marca – Na wystawie kotów w Bojkovicach – Novy Svetlov (Czechy) nasza przepiękna dymna koteczka WERONA Nowa Era*PL ukończyła tytuł International Champion !
 • 1 marca – uczestniczyliśmy w Pierwszym Specjalnym Pokazie Kotów w Krakowie organizowanym przez ZSOI nr 1. Nasze przepiękne kremowe sreberko IC RODEZJA Nowa Era*PL zajęła drugie miejsce w konkursie na najładniejszego kota   pokazu.   IC RODEZJA Nowa Era*PL i CH WERONA Nowa Era*PL bardzo podobały się licznie przybyłej publiczności.
 • 22 i 23 lutego – Na Wystawie Kotów Rasowych w Legionowie organizowanej przez EKKR nasza kotka WERONA Nowa Era*PL ukończyła tytuł Championa. Champion WERONA Nowa Era*PL odniosła w oba dni wielki sukces zdobywając 2 x BIV i 2 x NOM BIS oraz nominację do BIS     Special Sib Show.     Drugiego dnia rozpoczęła też zdobywanie tytułu Internationale Champion uzyskując swój pierwszy certfikat CACIB.     Jesteśmy bardzo dumni z naszej pięknej koteczki!
 • 15 lutego – Na wystawie kotów w Bielsku Białej WERONA Nowa Era*PL zdobywa kolejny certyfikat CAC na championa.
 • 8 lutego – Na wystawie kotów w Viničné koło Bratysławy ( Słowacja ) WERONA Nowa Era*PL debiutowała w klasie 9 (open) i zdobyła swój pierwszy certyfikat na championa (CAC).  Weronka dostała doskonałe oceny, sędzia był nią zachwycony. Bardzo też podobała się publiczności i innym hodowcom.
 • 11 i 12 stycznia – W Warszawie ma miejsce kolejna wystawa Weronki , która startuje jeszcze w klasie młodzieży. Nasza koteczka zdobyła  2 x NOM BIS i 2 x BIV !!!!! Zaczęliśmy rok ogromnym sukcesem.   WERONA Nowa Era*PL ma już tym samym  7 x NOM i 5 x BIV.

Rok 2013

Rok 2013 był to właściwie pierwszy rok funkcjonowania hodowli Mrula*PL po zarejestrowaniu jej nazwy 19 grudnia 2012 roku. ( Do FIFe należymy od października 2012 roku ). Rok 2013 zakończyliśmy mając już dwie wspaniałe kotki hodowlane. RODEZJA Nowa Era*PL  została Międzynarodowym Championem, a WERONA Nowa Era*PL zdobyła 5 x NOM BIS i 3 x BIV. Bardzo cieszymy się z sukcesów naszych kotek.

 • 23 i 24 listopada – W Skierniewicach kolejna wystawa Weronki w klasie młodzieży i kolejny wielki sukces 2 x NOM BIS!
 • 17 listopada – WERONA Nowa Era*PL uczestniczy w wystawie w Żorach i zdobywa kolejny BIV !
 • 5 i 6 października – Na wystawie w Libiążu IC RODEZJA Nowa Era*PL zdobywa swój pierwszy certyfikat CAGCIB. W klasie młodzieży ogromny sukces odniosła WERONA Nowa Era*PL zdobywając 2 x BIV i 2 x NOM BIS !!!
 • 14 i 15 września –  Na wystawie w Warszawie Weronka staruje w klasie kociąt a następnego dnia debiutuje w klasie młodzieży. Wynik – 2 x EX1.
 • 31 sierpnia i 1 września –  Na wystawie w Żilinie CH RODEZJA Nowa Era*PL zdobyła dwa brakujące certyfikaty CACIB i tym samym uzyskała tytuł Internationale Champion !!!
 • 21 i 22 lipca – Na wystawie w Cieszynie RODEZJA Nowa Era*PL została Championem i zdobyła pierwszy certyfikat na International Champion’a CACIB. Był to również debiut wystawowy naszej Weronki, oczywiście w klasie kociąt (12). I to jaki debiut ! WERONA Nowa Era*PL otrzymała 2 x EX1 , NOM BIS i specjalne wyróżnienie – piękną rozetę od sędzi Pani Olgi Komisarovej dla wspaniale zapowiadającej się kotki syberyjskiej ! Jesteśmy dumni z Rodusi i Weronki.
 • 15 czerwca – Zamieszkała z nami przepiękna, czarna dymna kotka syberyjska WERONA Nowa Era*PL.
 • 8 i 9 czerwca  – Na wystawie w Krakowie RODEZJA Nowa Era*PL uzyskała swoje dwa pierwsze certyfikaty CAC na Championa. Jesteśmy szczęśliwi z pierwszych certyfikatów naszej kochanej Rodusi
 • 21 maja – Ukończyła rok nasza cudowna kremowo srebrzysta koteczka RODEZJA Nowa Era*PL.
 • 15 marca –  Urodził się oczekiwany przez nas miot W w hodowli Nowa Era*PL. Dwa kocurki( Windsor i Warren ) oraz jedna kotka – Werona.
 • 2 i 3 marca – Wystawa w Brzegu. Nasza kotka RODEZJA Nowa Era*PL w kategorii młodzieży otrzymała 2 x EX1 oraz NOM BIS SIB SHOW.
 • 26 i 27 stycznia – Kolejna wystawa Rodezji w klasie młodzieży, również w Warszawie RODEZJA Nowa Era*PL 2 x EX 1 !

2012

Rok 2012 to rok rozpoczęcia naszej przygody z kotami syberyjskimi. Jest to rok urodzenia Rodusi i rok rejestracji naszej hodowli.

 • 19 grudnia – Nasza hodowla kotów syberyjskich została zarejestrowana w FIFe nr rej. 9646 pod nawą Mrula*PL
 • 2-3 grudnia – Wystawa w Warszawie. To trzecia wystawa Rodezji i jej debiut w klasie młodzieży. RODEZJA Nowa Era*PL bardzo podobała się sędziom i w oba dni otrzymała EX1 !
 • 3 listopada  – Druga wystawa Rodusi, tym razem w Łodzi. Nasze kremowe sreberko RODEZJA Nowa Era*PL osiągnęło i tym razem ogromny sukces zdobywając nominacje do BEST IN SHOW ( NOM BIS) !!!
 • 7 października – Na wystawie w Krakowie w klasie kociąt debiutuje RODEZJA Nowa Era*PL. Jest to nasza pierwsza wystawa. Rodusia osiąga wielki sukces uzyskując ocenę doskonałą EX1 oraz pokonując dorosłe Syberyjczyki i zdobywając Best in Variete (BIV) jako najlepszy Syberyjczyk w swojej grupie kolorystycznej
 • 1 października – Należymy do Cat Club Feniks a tym samym do Felispolonia i FIFe
 • 8 września – Zamieszkała z nami przepiękna kremowo-srebrzysta RODEZJA Nowa Era*PL
 • 21 maja – W hodowli Nowa Era*PL urodził się miot R. Przepiękne „Rudziki” 3 kocurki: Rodan, Rodos  i Rostov oraz trzy koteczki: Rodezja, Rugia i Ryga. Rodzicami zostali GIC Drazic Contentus*PL i SC Odissi Od Kniahini*PL, DVM.